FAQ:

Co to jest przetarg?

Syndyk może dokonać sprzedaży nieruchomości w formie sprzedaży z wolnej ręki lub w przetargu.

przetarg

  1. «publiczna sprzedaż ruchomości lub nieruchomości, w której nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą cenę»

  2. «konkurs ofert na wykonanie określonych robót i usług»

Przetarg, jest to nic innego, jak konkurs ofert, czyli niejawna licytacja. Oferencie składają swoje oferty w zamkniętych kopertach do wyznaczonego przez syndyka terminu. Otwarcie i zapoznanie się z ofertami następuje oficjalnie i mogą uczestniczyć w tym także oferenci, gdyż syndyk zobowiązany jest do tego, aby publiczni ogłosić datę i miejsce otwarcia kopert.

Jak powinna wyglądać oferta w przetargu – w obu wskazanych wyżej formach, są szczegółowo wskazane w regulaminie sprzedaży ogłaszanym przez syndyka i dołączane do ogłoszenia lub dostępne w Kancelarii Syndyka. Portal syndykaukcje.pl daje możliwość dołączenia regulaminu sprzedaży (a także operatu szacunkowego) do ogłoszenia.

 

Restrukturyzacja firm - nowe życie firmy bez długów
Odpowiedzi na pytania związane z restrukturyzacją sądową firm i gospodarstw rolnych

Restrukturyzacja firm

Przedsiębiorco, zastanawiasz się, czy Twój biznes przetrwa obecnie panujący kryzys? Zwiększające się koszty prowadzenia działalności sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy na spłatę swoich kredytów? Jeśli twoje zobowiązania przekraczają 500 tys zł i chcesz zmniejszyć swoje raty już dziś skontaktuj się z doradcą restrukturyzacyjnym i porozmawiaj o negocjacjach z wierzycielami i zawarciu układu na możliwych warunkach. Wejdź na stronę VINDICO i dowiedz się więcej

 

Dowiedz się więcej:

Restrukturyzacja – korzyści dla zadłużonego przedsiębiorcy

POWRÓT