FAQ:

Czy kupowanie mieszkania u komornika jest bezpieczne?

Czy jest takie ryzyko, że mieszkanie od komornika kupić się razem z lokatorami?

W przypadku zakupu od syndyka zakup mieszkania jest całkowicie bezpieczny, gdyż upadły może otrzymać z sądu kwotę wydzieloną z sumy uzyskanej ze sprzedaży mieszkania o wartości 24 czynszy mieszkania do wynajęcie w podobnej okolicy, co znajduje się mieszkanie właśnie z przeznaczeniem na miejsce pobytu.

Kupno nieruchomości u komornika jest bezpieczne co do zasady, ponieważ sprzedaż taka zgodnie z art. 1000 KPC z dniem uprawomocnieni nią się postanowienie o przysądzeniu wygasają wszelkie prawa i skutki ciążące na nieruchomości.
Jednak istnieje pewne ryzyko, na które kupujący dobrze, aby był przygotowany pod względem merytorycznym. Najczęściej komornik sprzedaje mieszkanie wraz z osobami zamieszkującymi lokal i to nabywca musi ponieść koszty opróżnienia lokalu z osób go zamieszkujących, jednak nie jest to niemożliwe.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie skontaktuj się z firmą VINDICO i poproś o wycenę obsługi zakupu nieruchomości z przetargu i licytacji.

 

 

 

 

Restrukturyzacja firm - nowe życie firmy bez długów
Odpowiedzi na pytania związane z restrukturyzacją sądową firm i gospodarstw rolnych

Restrukturyzacja firm

Przedsiębiorco, zastanawiasz się, czy Twój biznes przetrwa obecnie panujący kryzys? Zwiększające się koszty prowadzenia działalności sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy na spłatę swoich kredytów? Jeśli twoje zobowiązania przekraczają 500 tys zł i chcesz zmniejszyć swoje raty już dziś skontaktuj się z doradcą restrukturyzacyjnym i porozmawiaj o negocjacjach z wierzycielami i zawarciu układu na możliwych warunkach. Wejdź na stronę VINDICO i dowiedz się więcej

 

Dowiedz się więcej:

 

Jak uratować majątek przed licytacją komorniczą?

 

POWRÓT